Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie bootowalnego pendriva
10-04-2009, 00:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2009 14:33 przez Suchenz.)
Lightbulb Tworzenie bootowalnego pendriva
Tworzenie bootowalnego pendriva.

Na początek musimy się zaopatrzyć w program USB Multiboot oraz oczywiście płyte z systemem Windows.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.
lub

//osobiście polecam Multiboot v6 ponieważ z wersją 10 miałem małe problemy Wink

W pierwszej kolejności kopiujemy wszystkie pliki instalacyjne do dowolnego katalogu ewentualnie w kroku 4 wybieramy napęd w którym znajduje się nasz system.

1. Podłączamy pendriva do komputera.

2. Uruchamiamy USB_MultiBoot6.cmd.

3. Wciskamy "H" i potwierdzamy Enterem.

4. Uruchamia się progrma HP USB,
-jako format plików zaznaczamy NTFS
-naciskamy Start.
Po zakończeniu formatowania zamykamy program.

5. Wracamy do okna konsoli, wciskamy 1 i potwierdzamy Enterem, a następnie wybieramy katalog z instalką WinXP .

6. Wciskamy 3 i potwierdzamy Enterem, a następnie wskazujemy nasz pendrive.

7. Wciskamy 4 i potwierdzamy Enterem aby rozpocząć kopiowanie plików instalacyjnych na pendriva (co jakiś czas będziemy musieli potwierdzić operację klawiszem "Y")

8. Po skopiowaniu plików możemy użyć "pena" do instalowania systemu.

Na koniec musimy pamiętać aby ustawić w biosie "bootowanie z usb", oczywiście o ile jest to możliwe.

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Add Thank You Odpowiedz cytując ten post
19-12-2009, 18:30
RE: Tworzenie bootowalnego pendriva
a jak zrobić botowalnego windowza? mam problem przy kroku 7.wciskamy 4 i ..... . co zaznaczyć żeby na penie był windowz i czy można stwoszyć sytem uruchamiany z pendrive 8gb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-12-2009, 19:28
Masz windowza v2 ? na cd jest program multiboot specjalnie zmodyfikowany pod windowza v2

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
19-12-2009, 19:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2009 19:59 przez hetmanpoz.)
tak mam v2 robie według instrukcjinie rozumiem tego "W pierwszej kolejności kopiujemy wszystkie pliki instalacyjne do dowolnego katalogu ewentualnie w kroku 4 wybieramy napęd w którym znajduje się nasz system." dodam że mam iso. płyty na dysku i mam uruchomiony dysk wirtualny z tym obrazem. chodzi mi o to co mam zaznaczyć jako " Wracamy do okna konsoli, wciskamy 1 i potwierdzamy Enterem, a następnie wybieramy katalog z instalką WinXP ."

jak zaznaczam jako lokalizacja obraz z napędy wirtualnego...pendrive...3 enter to wyskakuje odmowa dostępu?

dodam jeszczeże w tym miescu jest błąd
"6. Wciskamy 3 i potwierdzamy Enterem, a następnie wskazujemy nasz pendrive.

7. Wciskamy 4 i potwierdzamy Enterem aby rozpocząć kopiowanie plików instalacyjnych na pendriva (co jakiś czas będziemy musieli potwierdzić operację klawiszem "Y")"

zamiast 3-2 a zamiast 4-3 ale to szczegół w instrukcji na płycie tego nie ma.
19-12-2009, 20:08
Tak jak mowilem multiboot na płycie jest zmodyfikowany, opis do tamtej wersji tez jest na płycie.

Opis na stronie tyczy się normalnej wersji multiboota.

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
13-02-2010, 20:39
Przyłącze się do tematu, mi udało się przejść wszystkie 4 punkty ale niestety po botowaniu z pena przy próbie instalacji w interfejsie graficznym (czy jakoś tak) pojawia się komunikat że brak pliku hal.dll, skopiowałem ten plik z "normalnego" windowsa, uruchomiłem instalacje z pena i wszystko było ok, do momentu gdy w trakcie instalacji restartuje się sytem w celu jej zakończenia, pojawia się ponownie komunikat o braku pliku hal.dll, jakieś sugestie proszę o pomoc.
13-02-2010, 20:58
Definitywny problem ze skopiowaniem pliku hal.dll na pendriva, imo przyczyną może byc :
- źle pobrany obraz systemu (jeśli jest to windowz - sprawdź sumy kontrolne, na forum pisze jak/czym)
- problem z pendrivem, spróbuj zrobić to z innym.
- problem z dyskiem ... w sumie to by było najbardziej prawdopodobne, wydaje mi się, że hal powinien być kopiowany na dysk przy etapie instalacji tekstowej i wtedy logiczne, że powinien pojawić się komunikat błędu, no chyba że zostaje skopiowany ale odczyt z niego jest niemożliwy (wtedy błąd może pojawić się w etapie instalatorze graficznym) .... ale skoro podmiana tego pliku na pendrivie pomogła to cała teoria o problemie z dyskiem nie ma uzasadnienia .. no chyba, ze plik przy kolejnej instalacji zapisał się na innym sektorze, no ale czemu za drugim razem komunikat wyskoczył w innym miejscu ?! :/

Nie wiem czy coś zrozumiałeś z tego belkotu :E , zastosuj się do pierwszych dwóch rad i napisz jaki był rezultat.

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
15-02-2010, 19:58
dzięki SuchenZ nagrałem obraz na płytkę CD i zainstalowałem windowz'a. Z penem dałem sobie na razie spokój, przyznam się że po raz pierwszy zainstalowałem tą "dystrybucje" i pierwsze wrażenie super, a ponoć pierwsze wrażenie najważniejsze. Pozdrawiam!
07-03-2010, 15:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2010 16:02 przez sil3nt.)
Witam mam problem mianowicie podczas wybierania litery pendriva który ma być bootowalny po wcześniejszym jego sformatowaniu programem hp usb... w formacie ntfs pokazuje mi komunikat o tym ze ten dysk ma nieprawidłowy format i wymienia po kolei fat fat32 ntfs i na końcu not valid czyli ze dysk nie jest w żadnym z tych formatów próbowałem na 2 rożnych pendrivach i huba usb i bezpośrednio podłączanego do obudowy... pytanie czym to możne być spowodowane ewentualnie czy możne się coś zmienić jak sformatuje pendriva przez narzędzie Windows 7 [edit] formatowanie narzędziem Windows te same objawy
07-03-2010, 16:44
Na płytce z WinZem masz przerobiony przez SuchenZa program do robienia bootowalnego USB. Zobacz nim czy dzieje ci się tak samo.

07-03-2010, 16:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2010 16:56 przez sil3nt.)
mój błąd nie napisałem ze próbowałem już multiboota6, 10 i by suchenz
petousb to samo
hp usb... to samo
windowsowe narzędzie do formatu... to samo

2 pendrivy to samo dodam ze Linux np. z tych pendrivow ładnie bootowal i się instalował [po formatowanie hp usb...]
07-03-2010, 20:51
Zmiana pendrivea IMO rozwiąże problem, sam posiadam takiego którego nie da się zbootwać, do instalacji używam microsd + adapter + przejściówka usb :E

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
08-03-2010, 16:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2010 16:28 przez sil3nt.)
jeden pendrive to sandisk cruzer 4gb U3
a drugi to micro sd w mini czytniku usb [nie wymaga sterowników wykrywa go w biosie]

oba bootuja z linuxem lub Universal boot usb lub hirensem w wersji usb

PS. DALEJ NIE MOGĘ ZROBIĆ INSTALKI NA USB
08-03-2010, 16:29
No to usuń pliki z pendrivea i spróbuj pominąć etap formatowania przy tworzeniu bootowalnego pendrivea.

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
08-03-2010, 18:15
formatuje się normalnie jednak podczas samego wyboru pendriva na którym ma być umieszczona instalacja wyskakuje komunikat o nieprawidłowym formacie [próbowałem już wszystkich formatów dostępnych przy formatowaniu hp usb... fat fat 32 i ntfs] próbowałem już kolejnego pendriva... nic to nie pomogło Sad nie wiem co jest grane
Odpowiedz