Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windowz do sklepu
07-09-2010, 19:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2010 19:38 przez pasieczko.)
Windowz do sklepu
Mam takie małe pytanie które mnie zastanawia...

Jak wiadomo część komputerów po leasingowych dostępnych na rynku ma zainstalowany system Linux lub w droższych modelach Windows 2000/Xp (za dopłatą oczywiście), chciałbym w swoim sklepie wprowadzić tak samo instalację takich systemów.

Pytanie jest następujące, czy mogę instalować oprogramowanie WindowZ na komputerach po leasingowych które sprzedaje? (oczywiście za takie oprogramowanie nie będę pobierał żadnych opłat od klientów którzy wiem że będą zadowoleni takim systemem operacyjnym)?

Pytanie jest tylko dlatego iż albo nie ma, albo nie doczytałem takiej informacji czy system jest w wersji GNU Smile

PS. Jeszcze jedna sprawa polecał bym sprzedaż tego systemu (oczywiście w cenie która zawiera opłatę za nagranie systemu, naklejenie opisu oraz wysyłkę i opakowanie). Można zawsze dorzucić jakąś malutką instrukcję, ulotkę, a cenę dać stosunkowo niską np 10 zł za taki system wraz z płytą to jest znikomy koszt, a w ulotce sobie dopisać że przyjmujecie Państwo dodatkowe wpłaty na rozwój tego projektu, wprowadzić Premium SMS (co może zrobić zwykła osoba fizyczna) dla dodatkowych dotacji, podać nr konta itd, w zależności od projektantów co chcą zyskać - pieniądze, czy setki zadowolonych klientów.
Oczywiście wersję Download pozostawić dla tych co nie chcą płyty, ale myślę że gdyby powstał ciekawy projekt płyty, okładki, opakowania, jakaś mała książeczka to wiele osób by się na niego skusiło Smile

Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Add Thank You Odpowiedz cytując ten post
07-09-2010, 22:22
RE: Windowz do sklepu
Odpowiedź jest jedna, jest to modyfikacja windowsa XP coś na wzór telefonu z wypasioną obudową i zamontowanym głośniczkiem najwyższych lotów... niby będzie wyglądał i grał inaczej ale dalej będzie to ta sama marka.

Bez licencji na XP'ka (w odpowiedniej wersji) oraz bez zmiany cdkeya, na ten który posiadamy instalowanie tej modyfikacji (oraz każdej innej! jak MX, Speed etc ) na komputerach klientów, będzie lekkim przegięciem jeśli chodzi o kwestie prawne. Nie wspominając już o sprzedawaniu zmodyfikowanego systemu... istne samobójstwo Smile

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-09-2010, 08:48
Eh... Wielka szkoda... Szkoda że firma Microsoft jest tak pitolnięta, że pozwala na systemach Windows wirtualizować Linuxa a na Linux zakazuje wirtualizacji systemów Microsoft :/ Życie było by prostsze...

No ni zostaje mi tylko instalacja wersji Server 2008, klienci muszą się pogodzić z tym...
09-09-2010, 18:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2010 18:26 przez cinek40.)
Microsoft planuje kiedyś wydać system na licencji GNU, a znając ich pewnie będzie badziew którego nie porówna się z Midori czy Windows 8, nie wiem co wtedy wydadzą, ale jeżeli SuchenZ'owi się będzie chciało, to może zrobi takiego moda owego darmowego Windows'a chociaż myślę że to nie będzie już to co z WindowZ'em opartym na Windows XP i nie wierzę, że Microsoft się przełamie i coś takiego zrobi.

10-09-2010, 04:00
Nie ma możliwości, za dużo Microsoft na tym by stracił pieniędzy, dla nich nie liczą się kliencie (błędy niektóre które występowały już w XP do dzisiaj spotykane są w systemach typu Win7), dla nich tylko kasa... Po za tym za pewne wypuszczą coś na bazie legendarnej 98/Me i nic z tego nie będzie, fakt, gdyby puścili na rynek systemik oparty na XP było by bosko... Kiedyś wypuścili tylko raz XP darmowego, niestety ograniczonego czasowo, bez polskich łatek oraz wersji, i najgorsze że tylko 64 bitową wersję...
18-10-2010, 23:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2010 23:21 przez lupo.)
Suchy mam tylko jedno pytanie : czy jesteś w stanie zrobić taniego moda???
10zl nie problem.Dam 5£. mam ten sam problem co kolega Pasieczko, tylko z tym ze ja sprzedaje kompy w UK.
Mam dość dużo polskiej klienteli a dzięki takiemu systemikowi miałbym więcejCwaniak2
JESTEŚ W STANIE COŚ Z TYM ZROBIĆ?
CZAS ZACZĄĆ ZARABIAĆ!!!!Big Grin

Odpowiedz 

Skocz do: