Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optymalizacja
09-11-2010, 09:45
Optymalizacja
Pochwalcie się jak zoptymalizowaliście swojego Windowza Big Grin
Otó mój wynik z włączonym Avastem.
Windowz 2010 - Athlon 64x2 4200+, 1 GB RAM, GF 7600 GS.

Załączone pliki Miniatury

[Obrazek: 18046.png]

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. - Najlepsze forum o SE
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Add Thank You Odpowiedz cytując ten post
10-11-2010, 15:03
RE: Optymalizacja
Ja na 512 ramu wyciągałem zużycie 80 mb ram. Oczywiście system był inny. Też windows Smile
Pozatym jeżeli chodzi o linuxy, to nawet 64, czy 128mb ram starczy. Więc takie chwalenie się, jest na nic
11-11-2010, 19:32
Powiem inaczej.. Na XP, gdzie zarządzanie pamięcią jest sprzed 10 lat, może i warto dbać, żeby system jak najmniej pochłaniał. Ale na nowych maszynach z 2+ GB ramu, to ma marginalne znaczenie. W dodatku na takim Win7 ilość zajętej pamięci jest zależna od wielu czynników (ilość posiadanej pamięci, potrzeby uruchomionych aplikacji) i system potrafi sobie płynnie dostosować 'zasobożerność'. Przy czym nie martwiłbym się, że cały czas zajęte jest ok 1GB, bo to oznacza, że tyle mniej danych musi być odczytywane z dysku, co byłoby wolniejsze, pochłaniałoby więcej energii i wcale nie wychodziłoby na zdrowie podzespołom komputera.

[Obrazek: sig2z.gif]
11-11-2010, 21:30
No tak, masz rację. Zarządzanie pamięcią w Windows 7 różni się od zarządzania w XP. Dlatego pokazałem screen z WinZ, w którym czym mniej zużytej pamięci tym lepiej Big Grin Ale temat jest o zoptymalizowaniu WindowZ'a, a nie 7.

[Obrazek: 18046.png]

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. - Najlepsze forum o SE
Odpowiedz 

Skocz do: