Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stacje Numeryczne
04-12-2010, 21:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2010 00:01 przez Felix24.)
Stacje Numeryczne
Witam wszystkich nasłuchowców i krótkofalowców oraz tych, którzy patrząc na ten post myślą (lub nawet mówią!) "what the ***l?".
Pierwsze pytanie to oczywiście - czy są tu jacyś krótkofalarze? Jeśli nawet nie to zachęcam do dalszego czytania ;]
Dobra teraz drugie pytanie - czy słyszał ktoś, z czytających tego posta, stację numeryczną?
Co to jest?
Już wyjaśniam. Stacja numeryczna to taka... hm... stacja nadająca audycje-widmo. Nadawane najczęściej na krótkich falach zawierają ciąg liczb (najpierw rozpoczynają się czymś charakterystycznym dla danej stacji - słowo, melodia itp. i kończą się najczęściej... końcem tzn. słowem koniec). Dlaczego audycje widmo? Mało kto wie skąd one są tak naprawdę nadawane, a mocy potrzeba do tego dużo, więc ludzie posądzają o to rządy państw.
To jak podzielicie się swoimi doświadczeniami?

Aha, więcej informacji (dużżooo więcej) znajdziecie Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj., Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. i Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. (przede wszystkim o stacjach numerycznych).

Edit: jeśli ktoś radia nie posiada to polecam: Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.

24th Felix "Thirty-One aka. Slepak" Vos
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Add Thank You Odpowiedz cytując ten post
04-12-2010, 23:11
RE: Stacje Numeryczne
Szczerze o krótkofalowcach radiach itd. to mam bardzo blade pojęcia można powiedzieć żadnego Wink Oczywiście gdy miałem znacznie mniej lat niż teraz muszę powiedzieć że mnie trochę fascynowało jednak wtedy nie miałem takiego dostępu do informacji na te tematy jak teraz. Ale po przeczytaniu twojego posta fascynacja zaczyna chyba wracać...
04-12-2010, 23:59
RE: Stacje Numeryczne
Tu masz wiele ciekawych artykułów na temat krótkofalarstwa: Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj..

24th Felix "Thirty-One aka. Slepak" Vos
Odpowiedz 

Skocz do: