Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pendrive - system plikow raw,nie mozna formatowac pojmnosc z 1gb spadla do 8 mb
21-08-2011, 22:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 13:36 przez Archangel Azrael.)
Pendrive - system plikow raw,nie mozna formatowac pojmnosc z 1gb spadla do 8 mb
witam, posiadam pendrive 1gb. Ale nagle, system plików zmienił się na RAW i z 1GB zmieniło się na 8MB. Partition Magic, nie radzi format przez cmd nie radzi sobie z tym. Nie ma możliwości sformatowania go, próbowałem na Windowsach 2000, xp, vista, seven. Nie mam znajomych z linuxem ani z 98 żeby sprawdzić wiec... Może jakaś rada się znajdzie? ;D

EDIT: 2012.01.15 / liter. / A_A
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Add Thank You Odpowiedz cytując ten post
22-08-2011, 00:58
RE: Pendrive - system plikow raw,nie mozna formatowac pojmnosc z 1gb spadla do 8 mb
(21-08-2011 22:11 )czarnypies napisał(a): Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.witam, posiadam pendrive 1gb. Ale nagle, system plików zmienił się na RAW i z 1GB zmieniło się na 8MB. Partition Magic, nie razi format przez cmd nie razi sobie z tym. Nie ma możliwości sformatowania go, próbowałem na Windowsach 2000, xp, vist, seven. Nie mam znajomych z linuxem ani z 98 żeby sprawdzić wiec .. Może jakaś rada się znajdzie? ;D

moja rada:
wydaj 39pln na nowego Pen-Drive 8GB w Media Markt...? =)

POMOGŁEM? Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. DODASZ PUNKTY REPUTACJI
I'm your curse, man...
22-08-2011, 05:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2011 05:56 przez czarnypies.)
RE: Pendrive - system plikow raw,nie mozna formatowac pojmnosc z 1gb spadla do 8 mb
Ja muszę tego pendrive odzyskać, były na nim zdjęcia z pogrzebu, i potrzebuje go odzyskać jako całość 1gb. Nawet może być sformatowany, bo pliki sobie odzyskam.
22-08-2011, 20:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2011 20:13 przez Osaczony.)
Proponowałbym HP USB FORMAT

//Poprawiono.

Jestem jakim jestem i takim zostanę Wink
22-08-2011, 22:34
Nie dał rady, będzie lepiej jak załączę parę screenów.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.

22-08-2011, 23:00
Pendrive padł. Nie odzyskasz danych, a jeśli Ci się uda, zaśpiewam Ci serenadę przed oknem! Smile

[Obrazek: 524b.gif]
[Obrazek: googlujuserbarv2.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-08-2011, 00:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2011 00:38 przez Osaczony.)
W ostateczności jeśli jesteś "hardkorem" to możesz kupić takiego samego pendriva, w nadziei, że w twoim padł jedynie sterownik i wlutować do tego nowego kość pamięci ze starego, jednakże musisz zwrócić uwagę na to, aby pendrive miał taki sam kontroler jak twój. Powinienem jeszcze dodać, że zdarza się, że kontroler zeruje pamięć, gdy napotka obcą kość, lub dane są szyfrowane (każdy kontroler ma inny klucz).

[Obrazek: 34823.gif]
Pomogłem? Kliknij ThankZ Smile
24-08-2011, 02:34
Nie, no, aż takim (hardkorem) nie jestem ten pen drive ma parę lat już, więc nie wiem, muszę nadal szukać rozwiązania innego na sformatowanie go, może mi się ''kiedyś'' uda Smile.
28-08-2011, 11:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 13:38 przez Archangel Azrael.)
to ty w końcu chcesz odzyskać dane czy go skasować? W każdym razie użyj TestDisk-u Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. Jeśli pen nie jest uszkodzony jak wcześniej 524b napisał to powinno się udać.
28-08-2011, 17:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 13:40 przez Archangel Azrael.)
OtherCoder, na danych mi nie zależy, potrzebuję go po prostu sformatować nic więcej, dane z niego odzyskam bez problemu. Nie znam się na obsłudze tego programu, możesz coś podpowiedzieć?.
Dowiedziałem się że RAW to partycja surowa i tylko flashowaniem dam radę go naprawić, i że mam szukać na chińskich stronkach.

EDIT: 2012.01.15 / liter. + ort. / A_A
30-08-2011, 19:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 13:41 przez Archangel Azrael.)
Tu masz instrukcję:

W sieci też jest sporo poradników używania tego programu.
Nieraz ratował mi tyłek. Po prostu trzeba czytać wszystko co masz w oknie programu i odpowiednio odpowiadać.
Przy jakieś niedzieli moglibyśmy się umówić na jakąś sesję TeamViewera
04-09-2011, 22:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 13:43 przez Archangel Azrael.)
OtherCoder, teraz dopiero uzyskałem dysk, od kolegi posiada on tylko 2% życia, ale da się siedzieć. Kiedy chcesz można się ugadać na sesje Smile. I teraz, znowu mam win 7...Sad.

Na razie sam spróbuje.

(22-08-2011 23:00 )524b napisał(a): Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.Pendrive padł. Nie odzyskasz danych, a jeśli Ci się uda, zaśpiewam Ci serenadę przed oknem! Smile
Pendrive wylądował u kolegi.
On go z fleszuje programem od dostawcy, jeśli mu się uda to zapraszam użytkownika 524b pod moje okno aby zaśpiewał "serenadę przed oknami":)Smile.

EDIT: 2012.01.15 / ort. + liter. / A_A
07-09-2011, 06:31
Hahaha. Chcę dowodu! Co do testdisk- miałem kilka identycznych przypadków i nigdy się nie udało. Co do softu dostawcy... mało który udostępnia cokolwiek (firm chińskich jest tyle ile "półproduktów").

[Obrazek: 524b.gif]
[Obrazek: googlujuserbarv2.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz