Pobierz : *** AVIAddXSubs v 9.9 [napisy do filmów na PS3] *** EASEUS Partition Master 9.1.1 HE - czyli jak ugryźć partycje? *** Ant Movie Catalog - Pogromca bałaganu *** TopWinPrio3 - zwiększanie wydajności komputera w grach i nie tylko. *** FastPictureViewer- Przeglądarka fotografii na poziomie *** MSOffice 2007 za darmochę! =) *** Predator 2.3.x... czyli co chroni Twój komputer gdy nie patrzysz? *** IBM Lotus Symphony 3.0 i Lotus SmartSuite 9.8 *** KeyCounter - Klik, klik, klik. *** Diod - Nie wyrzucaj Scroll Lock'a :3 ***

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poradnik] Instalacja WindowZ Lite v2 za pomocą pendrive'a
24-12-2011, 13:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2013 16:24 przez Suchenz.)
[Poradnik] Instalacja WindowZ Lite v2 za pomocą pendrive'a
Witam.
Otóż testując różne metody instalacji WindowZ'a za pomocą pendrive'a doszedłem do wniosku, że jest sprawniejszy i łatwiejszy sposób od tego znajdującego się w obrazie płyty. Jest on oczywiście sprawdzony, system działa dokładnie tak samo, jak przy instalacji z płyty.
Poradnik postaram się napisać step by step, by był łatwy do zrozumienia dla każdego. Cool

// Dodam tylko, że na obrazie płyty jest już program oraz poradnik do instalacji windowza przy pomocy usb - Folder "Instalacja USB". Tak czy siak, poradnik może przydać się do instalacji czystego XP'ka lub innej modyfikacji - suchenz
// Wyobraź sobie, że sposób na instalację z płyty ISO mi nie działa. Dlatego napisałem ten poradnik. - Redux

Co będzie nam potrzebne?
- SARDU (do pobrania Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.; czekamy 5 sekund po czym wciskamy SKIP AD);
- obraz płyty WindowZ Lite v2;
- pendrive z ok. 565 MB wolnego miejsca.

Krok 1) Instalacja SARDU
Pobieramy SARDU oraz wypakowujemy go np. do jakiegoś folderu utworzonego na pulpicie. Easy, huh?

Krok 2) Przygotowanie pendrive'a
1. Podłącz pendrive'a do komputera.
2. Jeżeli masz jakieś cenne dla nas dane na pendrive, wykonaj ich kopię.
3. Będąc w oknie Mój komputer kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę pendrive'a oraz wybierz Formatuj.
4. Zostaw wszystkie opcje wyłączone, a w polu System plików wybierz FAT32. Kliknij u dołu okna Rozpocznij.
5. Po sformatowaniu pendrive'a klikamy OK.

Krok 3) Przenoszenie instalatora WindowZ'a na pendrive
1. Wyszukaj obraz płyty WindowZ'a oraz zmień jego nazwę na Install_XP_pro. Jeżeli na końcu nazwy pliku znajduje się .iso, zostaw go i nie zamieniaj (wtedy plik z WindowZ'em powinien nazywać się Install_XP_pro.iso).
2. Przenieś obraz płyty do folderu ISO znajdującego się w katalogu z SARDU.
3. Uruchom plik sardu.exe znajdujący się w folderze, w którym wypakowałeś SARDU. Gdy program się uruchomi, przejdź do zakładki Windows oraz obok przycisku Windows XP Professional zaptaszkuj kwadracik (√).
4. W prawej części okna programu kliknij Search USB. Po chwili pole wyboru pod Search USB uaktywni się oraz sam wybierze literę, pod którą podpisany jest pendrive.
5. Kliknij teraz na dużą ikonkę pendrive'a znajdującą się w oknie programu aby rozpocząć nanoszenie instalacji WindowZ'a na pendrive'a.
Gdy proces ten zostanie zakończony (pojawi się napis na zielonym tle w oknie programu), będzie znaczyło to, że instalacja przebiegła pomyślnie.

Informacja o obsłudze instalatora
Aby uruchomić instalator z pendrive'a, należy ustawić w BIOS'ie bootowanie z USB jako pierwsze lub wybrać z menu wyboru bootowania urządzenie zaczynające się na USB-HDD lub USB-ZIP. Niestety, tu nie mogę opisać szczegółów ze względu na to, iż zależnie od płyty głównej w Twoim komputerze może to wyglądać inaczej. Tutaj pomocą służy Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Add Thank You Odpowiedz cytując ten post
[-] The following 2 users say Thank You to kamild1996 for this post:
Suchenz (18-01-2012), ziomz (24-09-2013)
25-12-2011, 16:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2011 16:30 przez czarnypies.)
RE: [Poradnik] Instalacja WindowZ Lite v2 za pomocą pendrive'a
Ja znam łatwiejszy sposób... a każdego stać na płytę cd 1zl kosztuje włożyć do napędu i wypalić. Co do usb to na pewno, program WinToFlash będzie najlepszy i najszybszy...
1.Ściągamy Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. lub wersja pl ale beta Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.
2.Uruchamiamy wybieramy obraz instalacji i on sam już resztę zdziadziała...

Instalować można każdy system od MS.
25-12-2011, 18:37
Nie każdy komputer ma napęd.

[Obrazek: 34823.gif]
Pomogłem? Kliknij ThankZ Smile
18-01-2012, 11:06
Nic nie trzeba przestawiać w BIOS'ie przy bootowaniu z USB , restart komputera i później trzeba wcisnąć klawisz F8 lub F12 to do laptopów,wybrać USB i tyle.
18-01-2012, 16:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2012 04:42 przez Suchenz.)
Trzeba, nie trzeba - nie każdy komp ma opcje "quick boot", w jednym wciskamy F8 w innym F12, a na moim eepc Esc Smile W pewnych przypadkach szybciej zmienimy w biosie sekwencje bootowania, niż zorientujemy się który klawisz wcisnąć.

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-11-2012, 00:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2012 00:28 przez Przemek_1217.)
Nie polecam robić instalki z pena za pomocą programu WintoFlash, kopiowanie plików przed rozpoczęciem instalacji u mnie trwało ok 4h...:/
Zrobiłem za pomocą SARDU i tego poradnika i MX 8.1 hula jak ta lalaWink
28-11-2012, 23:47
Różnie bywa z każdym programem na każdym sprzęcie.Jedne szybciej drugie dłużej tego nie przeskoczysz. i to nie jest wina samego programu.
20-12-2012, 20:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2012 22:55 przez Zawi91.)
nieaktualne
23-05-2014, 01:18
(25-12-2011 16:28 )czarnypies napisał(a): Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.Ja znam łatwiejszy sposób... a każdego stać na płytę cd 1zl kosztuje włożyć do napędu i wypalić. Co do usb to na pewno, program WinToFlash będzie najlepszy i najszybszy...
1.Ściągamy Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. lub wersja pl ale beta Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.
2.Uruchamiamy wybieramy obraz instalacji i on sam już resztę zdziadziała...

Instalować można każdy system od MS.

tylko że flashtool instalcja trwa 4h sama kontektowa a graficzna 15min lepszy sposób kolegi z postu 1
27-10-2014, 11:39
Wiecie co ? Ja spotkałem jeszcze taki problem, że :
poradnik jak i program z płyty instalacyjnej WinZ działał doskonale ale TYLKO NA XP.
Nie wiem czy robiłem coś nie tak ale na Win7 nic nie szło nie pomagało uruchamianie przez admina i tryb zgodności.
Pendrive robiony na XP nie dość że robił się po prostu szybko i łatwo to działał tak jak trzeba!

[Obrazek: winz.gif]

[Obrazek: ub_quinfo2.gif]
11-11-2014, 23:31
To normalne, wielokrotnie wspominałem, że program do tworzenia bootowalnego windowza zamieszczony na płycie działa tylko na systemie XP i jego modach.

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-11-2014, 11:49
A widzisz, w takim razie po prostu nie doczytałem.

[Obrazek: winz.gif]

[Obrazek: ub_quinfo2.gif]
Odpowiedz