Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ROZWIĄZANY] USB nie znajduje telefonu (czytnik kart pamięci)
20-02-2012, 14:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2012 17:36 przez Archangel Azrael.)
[ROZWIĄZANY] USB nie znajduje telefonu (czytnik kart pamięci)
Laptop Tochiba
System: Winz 2010 v.2

Telefon: Samsung
Model: Galaxy (prawdopodobnie II ale nie mam pewności - nie znam się na telefonach) =/

jeszcze 2-3 miesiące temu telefon podpinałem normalnie.
na ekranie telefonu pojawiała się ikona w obszarze powiadomień o podłączeniu kabla USB i pytanie:
co chcesz zrobić?
* podłącz telefon przez aplikację
* korzystaj z czytnika kart pamięci
zatwierdzałem opcję nr 2 i na monitorze komputera wyskakiwał komunikat o znalezieniu sprzętu. w oknie "Mój Komputer" pojawiała się dodatkowa ikona czytnika kart pamięci. i mogłem przesyłać pliki w obie strony do woli.

od 3 dni (dopiero zauważyłem) po podpięciu telefonu kablem USB do kompa na ekranie wyskakuje tylko komunikat o podpięciu Telefonu z systemem Android, chwilę potem komunikat błędu i na tym koniec.
na telefonie nie pojawia się żaden komunikat.

co z tym Panie i Panowie?
port USB obsługuje inne narzędzia (czytnik Wirless do myszki, matę chłodzącą, pamięć USB też) tylko z telefonem mam problem, więc sterowniki portu USB wykluczyłem... ale może się mylę.
wadę mechaniczną portów też wykluczam.
może jakieś usługi systemowe? (ostatnio kilka wyłączyłem)
a może coś po stornie telefonu?

z góry dzięki za wszelką pomoc. =)

POMOGŁEM? Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. DODASZ PUNKTY REPUTACJI
I'm your curse, man...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Add Thank You Odpowiedz cytując ten post
20-02-2012, 14:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2012 14:33 przez Suchenz.)
RE: USB nie znajduje telefonu (czytnik kart pamięci)
Spróbuj doinstalować ten sterownik Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.

Jeśli dalej będzie problem to wymuś instalowanie sterownika poprzez aplet "Dodaj sprzęt" w panelu sterowania.

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-02-2012, 21:39
dodaj sprzęt próbowałem. woła CD.
wybrałbym pewnie coś z listy dostępnych ale tam zawsze wszystko jakoś po chińsku opisane.
spróbuję jeszcze z tymi sterami co wrzuciłeś.

PS. dzięki za sznura =)

POMOGŁEM? Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. DODASZ PUNKTY REPUTACJI
I'm your curse, man...
22-02-2012, 11:19
ściągnąłem, wrzuciłem do "Program Files" próbowałem zainstalować na 3 różne sposoby podczas podpinania telefonu i nic z tego.
wybierałem ścieżkę podczas instalacji sprzętu ale podaje komunikat" "nie odnaleziono poprawnych sterowników w podanej lokalizacji"
może te sterowniki powinny wylądować w jakiejś innej lokalizacji?

I'm your curse, man...
22-02-2012, 11:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2012 13:36 przez Osaczony.)
Nie ma znaczenia gdzie jest sterownik, po prostu kliknij prawym na plik android_usb.inf i wybierz opcje "zainstaluj", potrzebne pliki przekopiują się tam gdzie powinny. Czy w menedżerze urządzeń pokazywane jest jakieś nieznane urządzenie gdy telefon jest podłączony?

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-02-2012, 17:35
znalazłem rozwiązanie:

(Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. z powyższym sterownikiem zawiera też sterowniki pod MAC OS X, Ubuntu, Vista, W7)
wystarczyło ściągnąć, zainstalować w lokalizacji jaką wskazał instalator i chwilę później program sam zlokalizował urządzenie i wygenerował okno wyboru akcji z nośnikiem plików. =D

ZAMYKAM!

I'm your curse, man...
Odpowiedz