Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
28-01-2010, 13:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2010 00:33 przez Suchenz.)
Star NEWS
6 grudzień 2010

Mikołajkowy KonkurZ !

Coraz bliżej Święta, więc czas rozdać kilka nagród Smile
Tym razem darujemy sobie ekstremalne zagadki czy przeszukiwanie postów w poszukiwaniu Mikołaja Wink
Zadanie jest banalnie proste i silnie wciągające, więcej na ten temat dowiecie się w Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.

5 czerwiec 2010

Windowz 7 - START !

Po małym upgradzie sprzętu oraz całym dniu poświeconym na gospodarowaniu odrobiny miejsca na dysku w końcu udało mi się dosiąść najnowszego "konia" ze stajni M$, czy jestem zadowolony ?! Nie do końca, no ale powoli przyzwyczajam się i już kombinuje jak tu przenieść "duszę" windowza na nową platformę. W jakim stopniu i czy mi się to uda przekonamy się za jakiś czas, na dzień dzisiejszy czasu mam mniej niż kiedyś, wiec nie zdziwcie się gdy pewnego dnia pojawiłby się news : "Projekt zawieszony na czas nieokreślony" ;]

Na razie jestem na etepie poznawania systemu, kwestie modyfikacji są tu rozwiązane inaczej niż w przypadku XPka więc sporo czasu będe musiał poświecić na powtórną edukację.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.

Edit:

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.

28 kwiecień 2010

WindowZ Update Pack 1.0 - Oficjalnie do pobrania !

W dziale DOWNLOAD pojawił się zapowiedziany już jakiś czas temu Update Pack przeznaczony dla Windowz v2 oraz v2 Lite, oprócz aktualizacji programów oraz samego systemu zawiera on kilka usprawnień przyśpieszających bootowanie systemu.
Więcej informacji oraz link do programu Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.

17 kwiecień 2010

Forum otwarte dla wszystkich !

Z dniem dzisiejszym forum zostaje otwarte dla niezarejestrowanych użytkowników tzw. "Gości", mogą oni jedynie przeglądać zasoby bez możliwości pisania postów oraz otwierania linków. Większe uprawnienia mogłyby doprowadzić do zbyt wielkiego "rozluźnienia" się atmosfery i ogólnego bałaganu.

Zachęcam także do zapoznania się z Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. tematem, oraz apeluję o aktywne wsparcie.

16 kwiecień 2010

WindowZ Update Pack 1.0 - Wkrótce !

W dniu 13.04.2010 na stronach Microsoft Update pojawił się kwietniowy biuletyn zabezpieczeń, kolejny raz zostały zaktualizowane pliki odpowiedzialne za wygląd ekranu bootowania, felerna łatka nosi oznaczenie KB979683 i na dzień dzisiejszy nie jest zalecane jej instalowanie !
Jednak bez obaw, w najbliższym czasie na forum umieszczony zostanie WindowZ Update Pack 1.0 zawierający pełny pakiet łatek wydanych od dania powstania windowza, dodatkowo aktualizacja kilku aplikacji, między innymi najnowsza redystrybucja DirectaX z Lutego.

Postanowiłem także, że kolejny raz podejdę do problemu "crashu" systemu po podmianie plików kernel. (problem z ekranami bootowania)
W najbliższym czasie poproszę kilku testerów o sprawdzenie fixa, jeśli się nie sprawdzi mam w zanadrzu jeszcze alternatywny sposób na ominięcie tego problemu, czy zadziała okaże się wkrótce ...

A tak wygląda aplikacja aktualizująca system WindowZ :

[Obrazek: ak40.png]

2 kwiecień 2010

Życzenia Wielkanocne.

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych dla wszystkich użytkowników systemu oraz forum cała ekipa administracji oraz moderacji życzy Wam pogodnych Świąt.

Życia zabawnego
W jaja bogatego
I w ogóle kurde-
Wszystkiego najlepszego!

(Krótko ale treściwie i tak chyba nikt tych newsów nie czyta :E)
[Obrazek: srjajeczka54.png]

1 kwiecień 2010

WindowZ Seven - Beta testy w przyszłym tygodniu !
(oczywiście news prima aprillisowy :E )

Od kilku miesięcy po sieci krążyły plotki o przygotowaniach WindowZ'a na bazie najnowszej dystrybucji z pod znaku okien.
Kilka tygodni ogarniania tematu modyfikacji Windows 7 oraz jasno sprecyzowany koncept wizualny nowej modyfikacji zaowocował i to w dość spektakularny sposób.
Dzięki sukcesowi poprzedniej wersji WindowZa nawiązałem współprace z profesjonalnym programistą Krzysztofem W. (vel "Qooder") który stworzył aplikacje bazując na moich pomysłach oraz pomógł wkompilować je w jądro systemu tak aby stworzyły jedną całość, dzięki temu uzyskałem wzrost wydajności o kilkadziesiąt procent w stosunku innych "wodotrysków" uruchamianych na windows 7.
WindoZ 7 testowany jest już od kilku dni na moim sprzęcie z 1 gb ramu i powiem szczerze ...Demon szybkości i stabilności !

Niestety nie zdążę z uploadem przed świętami dlatego pełny opis oraz linki do pobrania w przyszłym tygodniu.

Aby przybliżyć wam wygląd nowej modyfikacji zamieszczam screena.

15 marzec 2010

WindowZ Application Instaler Alpha 0.1 do pobrania !

Temat z Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. dla aplikacji WzAI zamknięty, kod programu praktycznie gotowy, teraz najbardziej mozolny etap tworzenia tego projektu, czyli wypełnianie zawartości treścią oraz kompletowanie instalek aby wszystko zmieściło się na jednym DVD.
Aby przybliżyć wam ogólne założenie oraz działanie programu udostępniłem do pobrania wczesną wersję Alpha, która pozwala na instalację kilku aplikacji. GUI oczywiście jest na razie w "strzępach", na kosmetykę przyjdzie pora na samym końcu tworzenia tej aplikacji.

Więcej na temat obecnej wersji oraz link do pobrania wTreść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj.temacie.

8 marzec 2010

Gorące życzenia dla wszystkich Pań

Dziś większość Pań w Polsce, Rosji, Tadżykistanie, Uzbekistanie, Wietnamie i Zambii :E (oraz innych krajach świata) dostanie kwiatuszka, buziaka czy co tam "samce" sobie wymyślą. Nie pozostaje więc nam ( pisze w imieniu całej męskiej społeczności forum) nic innego jak dołączyć się do życzeń i wysłać ten "wirtualny" bukiecik.
[Obrazek: 0588259a3848.png]
Wraz z kwiatami przesyłamy "słitaśne buziaczki" ( cokolwiek to oznacza Big Grin )

Przy okazji polecam Panom wyedukować się trochę z historii :

2 marzec 2010

Problemy techniczne

No niestety home.pl poleciał w kulki i z tego co udało nam się dzisiaj dowiedzieć strona została przekierowana z powrotem na stary serwer. Skutkiem tego "dowcipu" było wczorajszy błąd który mógł wzbudzić w was obawy o zniknięciu forum.
Nie mam pojęcia dlaczego to zrobili ale już jest ok i forum dalej działa.

Skorzystam z okazji i przytoczę Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. temat
Do końca okresu rozliczeniowego pozostało tylko 8 dni.

13 luty 2010

Boot screenZ -destrukcyjne działanie łatki KB977165 !

W najnowszym biuletynie zabezpieczeń systemu pojawiły się felerne dla modyfikacji łatki o nr. KB977165 oraz KB978706

Pierwsza (KB977165) przywróci starty wygląd painta, druga (KB978706) zniszczy bezpowrotnie paletę kolorów w ustawianych ekranach bootowania.

Po instalacji łatki KB978706 pliki kernel (odpowiedzialne za wygląd bootscreena) zostaną podmienione na oryginalne (czyt. posiadające starą paletę kolorów oraz bitmapę z logiem MS). Program Boot screenZ będzie działać w dalszym ciągu podmieniając bitmapy, jednak ich wygląd ulegnie pogorszeniu, prawdopodobnie pierwsze 2 ekrany bootowania z logiem windowz powinny wyglądać w miarę dobrze (mała odchyl od sztandarowej palety kolorów) jeszcze tego nie testowałem ale tak przypuszczam.

W przypadku painta problem można łatwo rozwiązać Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj., gorzej jest w przypadku KB978706 w której grzebanie od środka często (zbyt często) kończy się totalnym "crashem" systemu.

DLATEGO DLA ESTETÓW PROPONUJE UŻYWAĆ OPCJI "powiadom mnie, ale nie pobieraj ani nie instaluj aktualizacji automatycznie" i odznaczyć felerne łatki z pobierania.

[Obrazek: 236cf8a2d9a024.png]

5 luty 2010

Logon Designer dla WindowZ 2009

W dziale Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się tutaj. pojawiła się aktualizacja programu do zmiany ekranów logowania, teraz użytkownicy starszej wersji modyfikacji będą mogli bez problemu zmieniać tła logonui.

2 luty 2010

Tuning Forum

Jak pewnie zauważyliście jeszcze przed przeczytaniem tego newsa, na forum pojawiło się kilka dodatków:

- nowe statystyki forum
- zmieniłem wysokość shoutboxa oraz eksmitowałem boota (i tak zawsze zapominał co miał powiedzieć :E ) , dzięki temu okno z podglądem chatu jest teraz znacznie pojemniejsze.
-od dzisiaj możecie wklejać linki do filmów oraz innych multimediów bezpośrednio w postach bez używania "BBCode".
- dynamiczne menu z linkami do działu "Ciekawe programy" w nagłówku forum (nikt tam nie postuje, nikt nie komentuje ... może to zwróci waszą uwagę :E)
-nowe emotikony, na razie nikt nie krytykował więc zostają ...no chyba że znajdziecie coś lepszego :]

W najbliższym czasie niestety będziemy musieli się przywitać z reklamami ... więcej na ten temat w newsie poniżej

Pozdrawiam
Ps. Udzielać się na forum bo windowza seven nie będzie! Wink

28 styczeń 2010

Nowy serwer.

Witam, w ostatnich dniach forum zostało przerzucone na nowy serwer , poprzedni był wyjątkowo drogi (75 zł miesięcznie), obecnie jesteśmy na serwerze firmy dhosting.pl , a miesięczne koszta tego serwera to 140 zł :E ... a gdzie tu logika? - zapytacie. Tak się składa, że jesteśmy na serwerze forum windowsmx.pl, cała inicjatywa wyszła od Malcolmax, a korzyści będą dla nas obopólne...

Zalety:

- całoroczny koszt utrzymania serwera spadnie nam znacznie w porównaniu z dotychczasowym, cena jest jeszcze negocjowana ale już wiem, że będzie to sporo mniej niż dotychczasowe wydatki.

-Jak pewnie już odczuwacie serwer jest dość szybki, jak nie szybszy od poprzedniego.

- bez zbędnego kombinowania znikły problemy z dodawaniem ukośnika przed znak " oraz '. Ewidentna wina zmian na starym serwerze.

Wady:

- reklamy Google na forum, no niestety nie ma róży bez kolców. Podkreślam, że reklamy będą należeć do Malcolmax jako "niematerialne" z mojej strony pokrycie części kosztów utrzymania serwera.

W dalszym ciągu walczymy z próba wskrzeszenia portalu do tego czasu wracam do pisania newsów na forum :E

Namaste, and good luck.

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Add Thank You Odpowiedz cytując ten post
04-03-2010, 12:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2010 12:12 przez piernik12.)
RE: NEWS
stego co tu czytam o aktualizacjach to wikaka stego co rozumie zmieni mi się ekran botowania i jakaś aktualizacja do paina dobrze rozumiem czy niebardzo. oczywiscie chodz o windowz v2 2010
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-03-2010, 15:34
Tak, z tego co zauważyłem niedawno plik wordpada też przywróci się oryginalny więc zniknie z niego pasek narzędzi ala notepad (taka mała zmiana kosmetyczna - na gorsze oczywiście.)

Przed formatem (tak, kolejny raz projekty na studia zniszczyły mi system :E), bogatszy o nową wiedzę jeśli chodzi o modyfikowanie kreneli, postaram się zrobić mały test który możliwe, że raz na zawsze wyeliminuje problem z ekranem bootowania.

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
28-04-2010, 10:17
UPDATE

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Odpowiedz 

Skocz do: